Víza / Віза

Щоб отримати інформацію українською мовою, натисніть тут.

Žádosti o speciální dlouhodobá víza je možné vyřídit na regionálních pracovištích MV ČR. Tam je možné objednat se hromadně, a to přes e-mail: ukrajinakraje@mvcr.cz. V návaznosti na tuto žádost se ozvou příslušní pracovníci, kteří se domluví na podrobnostech.

Adresa regionálního pracoviště MV ČR v Jihomoravském kraji:
Ministerstvo vnitra – odbor azylové a migrační politiky
Oddělení pobytu cizinců Jihomoravský kraj
Tuřanka 1554/115b, 627 00 Brno-Slatina
tel. 974 801 801 (informační a objednávací linka)

Působnost v rámci Jihomoravského kraje – okresy Brno-město, Brno-venkov, Vyškov, Blansko, Břeclav, Znojmo a Hodonín. Více na https://www.mvcr.cz/clanek/pracoviste-mv-odboru-azylove-a-migracni-politiky-jihomoravsky-kraj.aspx.

Na Hněvkovského 65 také funguje Asistenční centrum pomoci pro lidi, kteří utíkají před válkou z Ukrajiny. Vyřešit zde mohou registraci, víza, zdravotní pojištění a další záležitosti potřebné pro pobyt v ČR. Centrum funguje nonstop a sídlí v pavilonu B.

Заявки на спеціальні довгострокові візи можна зробити в регіональних відділеннях Міністерства внутрішніх справ Чеської Республіки. Можно записувати декількох осіб одночасно, на e-mail: ukrajinakraje@mvcr.cz . Після цього запиту з вами зв’яжеться відповідний персонал, щоб узгодити деталі.

Адреса регіонального управління Міністерства внутрішніх справ Чеської Республіки в Південно-Моравському краї:

Міністерство внутрішніх справ – Департамент з питань надання притулку та міграційної політики
Управління з питань проживання іноземців Південноморавського краю
Tuřanka 1554 / 115b, 627 00 Brno-Slatina
тел. 974 801 801 ( інформації та замовлення)

Охоплення в Південно-Моравському регіоні – райони Брно-Место, Брно-Венков, Вишков, Бланско, Бржецлав, Зноймо та Годонін. Більше інформаціі на https://www.mvcr.cz/clanek/pracoviste-mv-odboru-azylove-a-migracni-politiky-jihomoravsky-kraj.aspx 

При Hněvovského працює Довідковий центр допомоги людям, які тікають від війни з України. На місці допоможуть вирішити реєстрацію, візи, медичне страхування та інші питання, необхідні для перебування в Чехії. Центр працює цілодобово і розташований у павільйоні Б.